Çim Ekimi ve bakım ustası

Çim Ekimi Ve Bakımı

MutLU 13:10
Bahçesi olan herkes yemyeşil, bakımlı bir çime sahip olmak ister. Bahçe bir mülkün kuşkusuz en önemli göz alıcı yerlerinden birisidir.  Bir ev en değerli eşyalarla döşense de halısı, perdesi, döşemesi olmadan dekorasyonu eksiktir ve göze hoş görünmez. Aynı şekilde çimensiz,  toprağın rengi görünen bir bahçe en nadide bitkilerle dolu olsa da tamamlanmış sayılmaz. Ayrıca çimin bahçeye dekoratif öneminden çok daha fazla faydaları vardır.  
İyi bakılan bir çim bahçe toprağını kökleriyle bir ağ gibi sardığı için özellikle meyilli bahçelerde toprak kaybını önler. 
•  Yağışlı dönemlerde çamurlanmaya , kuru havalarda ise toza mani olur. 
•  Bakımı sırasında yabani otlarla mücadeleyi sağladığı için bahçedeki diğer bitkiler daha sağlıklı büyür. 
•  Gün boyu nefes alan çimler havayı temizler. 
•  Sıcak yaz günlerinde bünyesindeki suyu buharlaştırırken bahçenin ısısını birkaç derece düşürerek ferahlık verir. 
Çim ekimi ve bakımı her  safhasında son derece dikkat ve efor gerektirir.

ANKARA ÇİM EKİMİ

Ankara çim ekimi ankarada orta rejüj kaldırım konut işyeri site residans gibi bir çok yerleşim yerlerlerine alanında uzman ekip ve kadroyla toprak tesviye ve çim ekimi işlemleri uyguladık uygulamalarımızdan memnun kalındığı apaçık ortada ki bizlere teşekür dönüşleri muhakkak oluyor bu nedenle ankarada çim ekim işlerine devam etmekteyiz sizlere özel fiyatlandırmalarla hesaplı işler peşinde koşmaktayız saygılarımızla .

Ankara ağaç çim ekimi

Ankarada çim ekimi ve ağaçlandırma işleri için bizimle irtibata geçin.görsel güzellik ve tabiata uygun ve tabi görünüm gün geçtikçe önemini artırmaktadır.tabi ağaçlandırma ve çim ekim işi;bu konuda bilgi ve beceri istemektedir.peyzaj uygulanacak arazinin keşfinin iyi yapılması ekilecek ağaçların tprağını sevmesi çok önemlidir.bölgemizde genelde çam gillerden gelen ağaç türleri tecih edilmektedir.yüzeysel olarak ele alırsak ekilecek ağacın cinsine göre gerekli derinlikte çukur kazılır,dikilecek ağaç fidanının kökleri toprakta kaybolak şekilde gömülürve ilk can suyu verilir.
   birde meyvelik vardırki bu meyve fidelerinin de dikimi oldukça hassasiyet ve önem istemektedir.meyve ağacının cinsine göre gerekli boşlukların oluşturulması hayati önem taşımaktadır.çimlenecek bölgede ise önce taşlar temizlenir.arazi temizlenir.tırmıkla tesviye yapılır.çim ekmeye müsait olan araziye çim tohumu serpiştirilir.üzerine gübreleme vetortulama işlemi yapılır.enson ekilen çim bölgesi yağmurlama şeklinde sulanır.

NOT : yapılan peyzaj işleri 1 yıl  denetimimiz altında tutulacaktır.

ankara peyzaj,çim sulama

Ankara peyzaj;ankarada ihtiyaç duyulduğunda kolay ulaşıp peyzaj işlerinizi gönül rahatlıyla bize teslim edebilirsiniz.gelişen teknolojiyle birlikte biri birinden gösterişli yerleşim yerleri(ev,apartman site vs)adeta mimari olarak bir biriyle yarışıyor.bu gösterişli yerleşgelerin en önemli oayı ise kuşkusuz peyzaj ve çevre yapısıdır.bir yerleşkeye uygulanacak peyzaj için yeterli mimari çalışmanın ardından uygulama için gerekli malzeme hazırlığı yapılır.peyzaj uygulanacak yere bitki seçiminde dikkatli davranıp toprağın ve iklimin kabul göreceği bitkilerin seçilmesi son derece önemlidir.yerleşkenin oto parkı,çocuk parkı ve yeşil alan olarak tespit yapılır.    peyzaj uygulanacak bölgde açaçlandırma ciç ve çalı gurubu genel tercih olup mevsimlik çiçek yada ömürlü çiçek tercihte edilir.arazinin çimlenmesi ve gerek li ağaçların dikilmesi mevsimsel zamanla uyuşmasıda son derece önemlidir.yapılacak olan çimleme bölgesi önce taşlardan ayırlanır.çapa ile toprak parçalanır ve havalandırılır.ve çim ekimine geçilir.

error: KOPYALAMAK YASAK