ÇAYYOLU PEYZAJ İŞLERİMİZ

Ankara çayyolu peyzaj işlerimiz devam etmektedir. saygıya değer çayyolu  sakinleri gelecek nesillerin daha iyi bir doğayı miras alması adına bugünümüzünde doğanın güzelliğini yaşaması adına   sizlerle  el ele  yeşillendirme ve doğayı güzelleştirme çalışmalarımızı yürütmekteyiz. çayyolunda yaptığımız çevre düzenleme işlerine her geçen gün yenilerini eklemekteyiz. Biz  yaptığımız doğa işlerini vatana ve insanlığa hizmet odaklı görmekteyiz, yaptığımız bütün yeşillendirme ve çevreyi güzelleştirme işlerinde insanlardan hep destek aldık almayada devam etmekteyiz. İnsanlardan aldığımız desteğe dayanarak  çayyolu kilit parke döşemesi, çayyolu  otomatik sulama,çayyolu  çatı aktarma,çayyolu çevre düzenleme,çayyolu boya işleriyle bugünlere kadar çayyolu sakinlerine hizmet verdik hizmetimizin karşılığınıda her zaman aldık.

ÇAYYOLU PEYZAJ ÇEVRE DÜZENLEME İŞLERİ

Şirket olarak ankara çayyolun da düzenlediğimiz bahçelerin sorunlarına biz derman olduk ankara çayyolunda yüzlerce konutun bahçe düzenlemesini aynı zamanda çim ekimini başarı ile zamanında bitirip teslim ettik. Ankara çayyolun da yaptığımız bir takım işleri şu şekilde sıralaya bilmekteyiz; çayyolu çevre düzenleme işleri, çayyolu bahçe düzenleme işleri, çayyolu kilit parke işleri, çayyolu gübre satışları, çayyolu otomatik sulama, çayyolu çelikkalıp işleri, çayyolu taş duvar işleri, çayyolu çim ekimi . gibi ve bu işlerimizi her geçen gün potansiyel müşteri hedefimizin üzerinde birkat daha çıkmaktadır ankara çevredüzenleme olarak yaptığımız işlerden gurur duyuyoruz.

çim ekimi ve çim bakımı nasıl yapılır.

Sevgili Ankara lılar  ankara peyzaj ve çim ekim firması olarak baharın gelmesiyle hareketlenen tabiatta birlikte evlerimizin ve sitelerimizin peyzaj ve çim bakımı ve bununla beraber sıfırdan yapılacak peyzaj işleriyle ilgili bizden bilgi alıp ücretsiz faydalanabilirsiniz. bu yazı dizimin de sizlere çim ekimi ve çim bakımı hakkında bilgi vermek istiyoruz.çim ekimi için gereken çalışmayı kısaca ele alırsak.önce çim ekilecek bölgenin keşfi yapılır.eğer toprak çim ekmeye müsait değilse yani toprağın çeşidi.çim ekimi için en uygun toprak humuslu topraktır.humusla toprakla kaplanan alan tesviye edilir ve düzenlenir.daha sonra toprak tırmıklanır ve tekrar tesviye edilir.şayet toprak humuslu ise çim ekilecek bölge derin bir şekilde çapalanır ve havalandırılır.içinde taş parçaları ayıklanır. tırmıklanan toprak artık çim ekimine hazırdır. m2 ye 60 g tohum düşecek şekilde tohum serpilir.tohum serpilirken havanın rüzgarlı olmaması gerekir.rüzgarlı havalarda serpilen tohumlar top dişer yere ve gereken verim alınamaz.çim serpildikten sonra ise çim tohumlarının üzeri işlenmiş gübre ile kapatılı.gübrenin işlenmiş olması önemlidir saf gübre çimin yanmasına neden olur.gübrenin toprakla veya kumla harmanlanmış olması gerekir.gübre serpildikten sonra üzerinde silindir gezdirilir.çim ekilen alanlarda öncelikle sulama sistemlerinin yapılması en uygun olanıdır.şayet sulama ya özen gösterilmezse çim yanar ve sararır.çim tohumuna önem gösterilmesi ve çim ekilecek yere uygun tohum çeşidi seçilmesi  ve buna uygun ekim yapılması da ayrı bir önem taşır.gölge bölgeler için gereken tohum ve ya güneşin bol olduğu yerler için farklı çim tohumları seçilir. bütün bu işlemlerden sonra çim 10 veya 15 gün içerisinde toraktan filizlenmeye başlar.yaklaşık bir ay içinde ise ilik biçimi yapılır.

error: KOPYALAMAK YASAK